BAD BOY

Data premiery: 2020-02-21
Reżyseria: Patryk Vega

reżyseria: Patryk Vega
scenariusz: Olaf Olszewski, Patryk Vega
zdjęcia: Norbert Modrzejewski
scenografia: Gwidon Busiło
dekoracja wnętrz: Anna Orzechowska, Gwidon Busiło
kostiumy: Małgorzata Bednarek-Chumakou
muzyka: Łukasz Targosz
dźwięk: Maciej Pawłowski, Piotr Lasota
montaż: Tomasz Widarski
charakteryzacja: Maja Łukaszewicz
kierownictwo produkcji: Artur Zgadzaj
Barwny, 109 min

obsada: Antoni Królikowski, Maciej Stuhr, Katarzyna Zawadzkaj, Andrzej Grabowski, Małgorzata Kożuchowska, Piotr Stramowski, Zbigniew Zamachowski

producent: Patryk Vega produkcja: Vega Investments dystrybucja: Kino Świat

Kiedy w grę wchodzi kobieta, nawet więzy krwi przestają mieć jakiekolwiek znaczenie. Przekonają się o tym dwaj bracia, których ścieżki życiowe rozeszły się dawno temu. Starszy Piotr został policjantem, dla młodszego Pawła napady, kradzieże i narkotyki to styl życia i chleb powszedni. Jednak bezkarność mężczyzny, uwikłanego w przynależność do kibicowskiego gangu Twardego kończy się, kiedy za sprawą donosu ląduje w więzieniu. Piotr, doświadczony glina, postanawia wyciągnąć brata z celi, w czym wspiera go nowa dziewczyna Ola, adwokat znajdującą paragrafy na najtrudniejsze przypadki. Spotkanie tej trójki zmienia wszystko i inicjuje serię obfitujących w zwroty akcji wydarzeń. Paweł, wykorzystując nadarzające się okazje, próbuje przejąć kontrolę nad największym klubem piłkarskim w mieście. Nie dostrzega jednak, że od dawna jest na celowniku tajnej sekcji policyjnej, prowadzonej przez Adama i prokurator Annę. Tymczasem zauroczona Pawłem Ola, coraz bardziej angażuje się w fascynującą znajomość i związane z nią nielegalne interesy. Wkrótce będzie musiała wybierać między lojalnością wobec Piotra, a rodzącym się uczuciem do jego brata.

Patryk Vega
Jako scenarzysta zadebiutował w 1998, realizując serial Pierwszy milion (2000). Jest pomysłodawcą i współrealizatorem serialu Prawdziwe psy (2001). Wyreżyserował autorskie seriale TVN Kryminalni (2005) i Twarzą w twarz (2007–2008), a także był reżyserem serialu TVP2 Instynkt.
W 2005 stworzył film PitBull, który został zrealizowany również w formie serialu telewizyjnego. Od 2010 wyreżyserował, oparte na autorskim scenariuszu, filmy, takie jak Ciacho (2010) i Last Minute (2013) oraz Służby specjalne (2014), Botoks (2017) i Kobiety mafii (2018), które zostały zrealizowane również w formie seriali. W 2016 stworzył też dwie kolejne części filmu Pitbull: Pitbull. Nowe porządki i Pitbull. Niebezpieczne kobiety.