D-MOLL

Reżyseria: Dóra László-Gulyás

reżyseria: Dóra László-Gulyás
scenariusz: Dóra László-Gulyás
zdjęcia: Łukasz Baka scenografia: Zsolt Sarkadi
kostiumy: Katarzyna Kwiecień 
muzyka: Zoltán Rantal
montaż: Monika Borowska
charakteryzacja: Katarzyna Kwiecień
kierownictwo produkcji: Magda Parol
Barwny, 18 min

obsada: Magdalena Czerwińska, Laura László-Gulyás, Amelia Sikora, Bartosz Szpak, Dominika Pasternak, Wojciech Adam Węglarski, Maria Gładkowska, Jędrzej Bigosiński, Sebastian Cybulski, Piotr Sędkowski

produkcja: Warszawska Szkoła Filmowa, Maxwin, Flatpack Films

Dramat o rodzinie rozdartej historycznymi i politycznymi wydarzeniami między dwoma krajami. Akcja filmu rozgrywa się w dzisiejszej Warszawie a film uzupełniają retrospekcje z Budapesztu z 1989 roku. Główną bohaterką jest Gosia – 38 letnia samotna matka, która pracuje jako prokurator. Gosia ma córkę, Julię (13 lat), która jest cudowną i zdolną pianistką. Dziewczynka dostaje propozycje nauki przez rok w słynnym Konserwatorium Bartoka, w Budapeszcie. Chociaż jest to świetna okazja dla Julii, Gosia nie chce jej puścić za granicę. Matka postanawia wyjawić córce starannie ukryty rodzinny sekret. W rzeczywistości kobieta jest w połowie Węgierką i musiała opuścić swój rodzinny kraj, gdy miała 8 lat (u schyłku komunizmu).
W filmie niezwykle ważną rolę odgrywa muzyka. To most pomiędzy pokoleniami. Zarówno matka jak i córka nie mogą żyć bez muzyki.