FESTYN

Reżyseria: Grzegorz Krawiec

reżyseria: Grzegorz Krawiec
scenariusz: Grzegorz Krawiec, Anna Stańko
zdjęcia: Filip Drożdż
scenografia: Magda Widelska-Władyka
kostiumy: Dina Bienfait, Aleksandra Jaszczenko-Rodzik
muzyka: Antonio Vivaldi
dźwięk: Maciej Kaliński
montaż: Piotr Urban
charakteryzacja: Anna Stankowska
kierownictwo produkcji: Samira Baddour, Joanna Rybus
Barwny, 20 min

obsada: Michalina Rodak, Mikołaj Chroboczek, Mariusz Drężek

producent: Jerzy Kapuściński, Ewa Jastrzębska
produkcja: Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Studio Munka, Film Produkcja, TVNSamira Studio, Ryba Movie, Robert Skrobisz Premium Management, Fremantle Media
współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej

Środek lata. Upał. Wypełniony pasażerami pociąg jedzie nad morze. Nagle zatrzymuje się pośrodku niczego. Dziewczyna wpadła pod lokomotywę. Czekający na policję podróżni wychodzą z wagonów. Wyposażeni w ręczniki plażowe i koce rozkładają się na polance. Pojawia się piwo, kiełbasa i grill, są kremy do opalania i domysły na temat możliwych przyczyn samobójczej śmierci nastolatki. Ludzie bardziej przejmują się narastającym opóźnieniem pociągu niż leżącym obok trupem czy prawdziwą przyczyną wypadku.
Film dedykowany pamięci Andrzeja Krawca, ojca reżysera.

Grzegorz Krawiec
Urodzony 16.07.1986 w Przemyślu. W 2014 obronił dyplom na wydziale Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Jego szkolne etiudy dokumentalne „Miodowy Miesiąc” i „Pizza po Polsku” były pokazywane na polskich i zagranicznych festiwalach filmowych. Na co dzień pracuje jako reżyser programów telewizyjnych i przygotowuje scenariusz swojego pełnometrażowego debiutu fabularnego.