MARIA NIE ŻYJE

Reżyseria: Martyna Majewska

reżyseria: Martyna Majewska
scenariusz: Martyna Majewska
zdjęcia: Paweł Chorzępa
scenografia: Joanna Hrisulidu
kostiumy: Dorota Kuźniarska
muzyka: Dawid Majewski
dźwięk: Szymon Straburzyński, Tomasz Rudzki
montaż: Michał Poddębniak 
charakteryzacja: Hanna Leśna
kierownictwo produkcji: Dorota Schleiss
Czarno-biały, 30 min

producent: Jerzy Kapuściński, Ewa Jastrzębska
produkcja: Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Studio Munka, Centrala, TVN Film, ASF Studio, Centrum Technologii Audiowizualnych (Wrocław), Coloroffon, ATM System
współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej
Czarno-biały, 30 min

Maria nie żyje, ale żyje. Popełniła samobójstwo, ale przez kilka dni pozostaje w swoim żywym ciele. Nie wiadomo, jak się zabiła. Szuka przyczyn własnej śmierci. Obserwuje, jak wygląda świat bez niej. Trwają przygotowania do pogrzebu, sekcja zwłok i dezynfekcja w mieszkaniu. Maria zostaje zaproszona na przyjęcie dla zmarłych. Wdaje się w awanturę u wróżbity, który przepowiada przyszłość, tylko jeśli ktoś ją ma. Rodzina ma pretensje, że Maria żyje, skoro umarła. Uważają, źle żyła i źle umarła. Maria chce przerwać własny pogrzeb. Zaczyna wierzyć, że jest martwa, choć czuje inaczej.

Martyna Majewska
Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim oraz reżyserii teatralnej na PWST we Wrocławiu. Studentka reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Tworzy na pograniczu teatru formy, teatru muzycznego, performance i filmu. Zwolenniczka interdyscyplinarności. Ulubione środki wyrazu to kicz i nieodpowiedzialnie użyta groteska. Najważniejsze realizacje: “PASJA. Cała ta chujowa piosenka aktorska”, “Naj”, “Własnemu dziecku nie pozwoliłabym palić”, “Plama”, “Sachem. Wódz czarnych węży”.