MIŁOŚĆ

Reżyseria: Michał Ciechomski

reżyseria: Michał Ciechomski
scenariusz: Michał Ciechomski
zdjęcia: Mateusz Mirocha
scenografia: Stefania Jabłońska
kostiumy: Katarzyna Pawelec
muzyka: Teoniki Rożynek
montaż: Agnieszka Białek
charakteryzacja: Maja Gawrońska
kierownictwo produkcji: Matylda Jastrząb, Maria Puch

produkcja: Uniwersytet Śląski (Katowice) – Wydział Radia i Telewizji
współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej
Barwny, 25 min

obsada: Bartosz Porczyk, Katarzy-na Krzanowska, Agnieszka Kawiorska

Miłość jest uważana za sens życia człowieka. Pomysł na film wziął się po wywiadach przeprowadzonych z mordercami w jednym z Polskich więzień. Każdy z nich twierdził, że miłość nie jedno ma imię, że kochać mógł swoją córkę, żonę, siebie czy matkę.
Paweł ma 38 lat, a kilkanaście lat wcześniej został skazany za morderstwo, którego nie popełnił. Jest on zakochany w swojej adwokatce, gdzie mają wziąć ślub. W więzieniu piszę on listy dla innych więźniów do ich rodzin wymyślając im fałszywe historie, aby ich dzieci żyły złudnymi opowieściami o ojcach na dalekiej emigracji. Film analizuje różne oblicza miłości. Czy Paweł na prawdę chce się ożenić czy szuka możliwości ucieczki? Czy to wszystko dzieje się na prawdę czy jest to kolejny bohater z jego listów?

Michał Ciechomski
Urodził się 26.03.1992 w Warszawie. Absolwent Lotnictwa i Kosmonautyki na Politechnice. Aktualnie studiuje Reżyserię Filmową w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego. W przyszłości z dumą będzie mógł nieść nie całkiem pionierski sztandar, bo drugiego, zaraz po Howardzie Hughesie, lotnika i reżysera. Finalista Papaya Young Directors 2018. Dotychczas stworzył krótkometrażowe fabuły „U Cioci Leonii” (udział w KFF 2018) i „Miłość” oraz dokument ”Historia krótkiego trwania”.