Ostatni klaps

Data premiery: 22-05-2015
Reżyseria: Gerwazy Reguła

scenariusz Mariusz Pujszo
reżyseria
Gerwazy Reguła
zdjęcia Jakub Jakielaszek
scenografia Waldemar Kowalski
kostiumy Jolanta Łobacz
charakteryzacja Kamila Jodko
dźwięk Adam Stanisławski, Artur Kołodziejczyk
montaż
Tomasz Ciesielski
kierownik produkcji Paweł Wolff

producent Robert Ziółek
produkcja Mushchelka
koprodukcja Project Film, Avantgarde Productions, CinemaColor, Kurka Wodna Production
dystrybucja Mushchelka

obsada Maja Frykowska (Manuella), Mariusz Pujszo (Sławoj Maria Hałaburda), Marek Włodarczyk (Marek Obraniak), Michał Milowicz (dyrektor telewizji), Piotr Zelt (Dubler), Zbigniew Buczkowski (komornik), Tatiana Sosna-Sarno (żona Sławoja), Henryk Gołębiewski (operator), Michał Nowak (Bogdan), Ireneusz Kaskiewicz (Janusz), Katarzyna Wołejnio (Stefania), Roman Szczeblewski (Edmund), Aleksander Podolak (Napoleon), Gaja Listewnik (Angelika), Lena Kowalska (Rzewuska)

Polska 2015

Dwadzieścia lat temu Sławoj Maria Hałaburda był mistrzem kina moralnego niepokoju, jednakże los nie obszedł się z jego karierą łaskawie i teraz, przegrany i zapomniany, musi żebrać o zasiłek. Pewnego dnia w mieszkaniu Sławoja zjawia się Marek Obraniak, polski producent z francuskim kapitałem. Nie tylko chce nakręcić z nim ambitny projekt o miłości Napoleona i Marii Walewskiej, lecz także zapewnia mu idealną aktorkę do głównej roli kobiecej – kuszącą Manuellę. Marzenia jednak się spełniają!
Sęk w tym, że Obraniak to w rzeczywistości odnoszący sukcesy producent tzw. filmów dla dorosłych. Chce upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – pomóc spełnić aktorskie ambicje swojej gwiazdy, Manuelli, zakochanej w finezyjnym kinie Hałaburdy, a jednocześnie nakręcić rozbuchaną seksualnie wersję jurnych napoleońskich podbojów.
Gdy na terenie wielkopolskiego dworku pojawiają się dwie nieświadome swych zamiarów ekipy filmowe, musi dojść do starcia artystycznej wizji z komercyjną igraszką, intelektu z instynktem, wrażliwości z pożądaniem, ego z libido…