Paparazzi

Reżyseria: Piotr Bernaś

scenariusz i reżyseria Piotr Bernaś
zdjęcia Łukasz Żal, Piotr Bernaś
montaż Marek Skrzecz, Piotr Bernaś
kierownictwo produkcji Dominika Płazińska
producent wykonawczy Adam Ślesicki
kierownik produkcji Dominika Płazińska

produkcja Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, ul. Chełmska 21, bud. 24, 00-724 Warszawa, tel./fax +48 22 851 10 56, +48 22 851 10 67, www.wajdaschool.pl
współfinansowanie Polski Instytut Sztuki Filmowej
dystrybucja Joanna Skalska
sprzedaż światowa Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy
HD, 16:9, kolor, stereo
33′
Polska, 2011

Film Piotra Bernasia opisuje kulisy budzącego emocje i powszechnie krytykowanego zawodu. „Paparazzi” to pierwszy polski film o tej tematyce. Pokazuje jedne z najważniejszych w Polsce wydarzeń medialnych roku 2010 z punktu widzenia codziennej pracy paparazzi – od polowania na Romana Polańskiego po wydarzenia związane z katastrofą smoleńską. Jednak na pierwszym planie rozgrywa się dramatyczna historia człowieka, który codziennie dokonuje kontrowersyjnych wyborów i ponosi ich konsekwencje na gruncie emocjonalnym, osobistym i etycznym. Tytułowy bohater okazuje się równie bezwzględny wobec siebie jak wobec świata, na który poluje. „Paparazzi” to film o świecie pogubionych wartości i nagiętych zasad – pokazuje jednak, że zawsze mamy szansę, aby zdecydować, jakim człowiekiem będziemy jutro.

Piotr Bernaś
Urodzony w 1973. Fotograf, fotoreporter, operator, reżyser. Przez 5 lat pracował jako fotoreporter wojenny dla Gazety Wyborczej. W 2010 roku ukończył kurs dokumentalny w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy.