REISEFIEBER

Reżyseria: Mateusz Bednarkiewicz

reżyseria: Mateusz Bednarkiewicz
scenariusz: Filip K. Kasperaszek, Aneta Wróbel, Mateusz Bednarkiewicz
zdjęcia: Mikołaj Łebkowski
scenografia: Agnieszka Zawadowska
kostiumy: Agnieszka Zawadowska
muzyka: Marcin Macuk
dźwięk: Błażej Kanclerz, Irena Suska, Alina Behnke, Tomasz Wieczorek
montaż: Michał Poddębniak
charakteryzacja: Olga Węgłowska
kierownictwo produkcji: Marek Skupień
Barwny, 30 min

obsada: Jakub Wróblewski, Justyna Wasilewska

produkcja: Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Studio Munka, Haka Films, TVN Film, Emma Production, Coloroffon współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej

Kaj ma 14 lat. Po rozstaniu rodziców mieszka z matką. Kaśka całe życie spędza zajęta pracą, w ciągłej podróży. Szykuje ich do przeprowadzki za granicę. Dla Kaja, żeby nie rozstać się z fascynującą go Alą, Ukrainką, która zajmuje się ich domem, jedyną nadzieją pozostaje rzadko widywany ojciec. Kaj wierzy, że Andrzej zabierze ich do siebie. Dochodzi do konfrontacji. Andrzej bierze do siebie na weekend Kaja i Alę. Czas ten jednak nie skończy się tak, jak by chciał tego Kaj. Konfrontacja okaże się trudna.

Mateusz Bednarkiewicz
Reżyser i scenarzysta. Absolwent filozofii UW i reżyserii AT. Współpracujący m. innymi: z Teatrem Studio w Warszawie, Polskim w Poznaniu, Dramatycznym w Warszawie. Laureat m.in. nagrody za scenariusz filmu „Warszawa” na FPFF w Gdyni, za reżyserię teatru tv „Feinweinblein” na festiwalu Teatroteka; nominowany do polskiej nagrody filmowej Orły. Reżyser spektakli na podstawie Buchnera, Czechowa, Conrada i innych. Członek Polskiej i Europejskiej Akademii Filmowej.