Rewizyta

Reżyseria: Krzysztof Zanussi

scenariusz i reżyseria Krzysztof Zanussi
zdjęcia Dariusz Kuc PSC
muzyka Wojciech Kilar
scenografia Joanna Macha
kostiumy
Karolina Sawicka
montaż Wanda Zeman PSM, Urszula Śliwińska
dźwięk Maria Chilarecka, Radosław Skłodowski
kierownictwo produkcji Andrzej Besztak

obsada Marek Kudełko (Stefan), Maja Komorowska (Bella), Zbigniew Zapasiewicz (Professor Szelestowski), Jan Nowicki (Marek), Daniel Olbrychski (Wit), Tadeusz Bradecki (Witold), Małgorzata Zajączkowska (Grażyna)

produkcja Studio Filmowe TOR, Puławska 61, 02-595 Warszawa, tel. 22 845 50 45, 22 845 53 03, e-mail tor@tor.com.pl
producent
Krzysztof Zanussi, Irena Strzałkowska, Janusz Wąchała
współfinansowanie Polski Instytut Sztuki Filmowej
sprzedaż światowa Studio Filmowe TOR
Digital Betacam/HD, 1.85 : 1, kolor, Dolby SR, 90′
Polska 2009

Film o dalszych losach bohaterów filmów Krzysztofa Zanussiego z lat siedemdziesiątych: „Życia rodzinnego” (1971), „Barw ochronnych” (1976) i „Constansu” (1980). Co się z nimi stało? Gdzie są? Jak przeżyli kilkadziesiąt lat, które dzielą nas od tamtych czasów? Film ma formę wywiadu przeprowadzanego współcześnie przez niedoszłego samobójcę, bohatera „Serca na dłoni”, który na zalecenie terapeuty docieka czy życie ludzkie może być udane. Sceny wywiadu są zderzone z fragmentami filmów. Po latach ci sami aktorzy pojawiają się przed kamerą i odpowiadają na pytania mężczyzny.

Krzysztof Zanussi
Ur. 1939. Reżyser, scenarzysta, producent filmowy. Wielokrotnie nagradzany za filmy i całokształt twórczości w Polsce i za granicą. Doctor honoris causa kilku uniwersytetów, kawaler wielu orderów. Profesor uczelni filmowych, m.in. PWSFTviT w Łodzi, National Film School w Wielkiej Brytanii, Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Reżyseruje także w teatrach (Mediolan, Palermo, Bonn, Kraków, Brema, Bazylea). Prezydent Europejskiej Federacji Realizatorów Audiowizualnych (FERA), Konsultant Komisji Pontyfikalnej do Spraw Kultury w Watykanie, były prezydent Stowarzyszenia Eurovisioni. Członek Europejskiej Akademii Filmowej. Dyrektor Studia Filmowego Tor.