Sęp

Data premiery: 11-01-2013
Reżyseria: Eugeniusz Korin

scenariusz & reżyseria Eugeniusz Korin
casting Paweł Czajor
zdjęcia Arkadiusz Tomiak
scenografia Katarzyna Filimoniuk
kostiumy Dominika Gebel
dźwięk Leszek Freund
montaż Marcin „Kot” Bastkowski
charakteryzacja Marcin Rodak, Katarzyna Foltyńska
kierownik produkcji Ewa Jastrzębska

producenci Klaudiusz Frydrych, Sylwia Wilkos, Roman Gutek
produkcja Scorpio Studio
dystrybucja ITI Cinema

obsada Michał Żebrowski, Daniel Olbrychski, Paweł Małaszyński, Anna Przybylska, Anna Dereszowska, Andrzej Seweryn, Piotr Fronczewski, Andrzej Grabowski, Mirosław Baka

kolor, 127′

Polska 2011

Wyobraź sobie, że masz moc decydowania o ludzkim życiu. Kogo byś potępił, a kogo ocalił? W centrum Europy nagle, bez śladu, zaczynają znikać ludzie. Śledztwo trafia w ręce Sępa (Michał Żebrowski) – policjanta, który wydaje się być pozbawiony uczuć. Twardy, nieprzekupny, bez zobowiązań i przysług do wyświadczenia innym. Do czasu, aż poznaje Nataszę (Anna Przybylska) – kobietę inną niż te, które spotykał do tej pory. Sęp rozpocznie niebezpieczną grę z przeciwnikiem wyprzedzającym go wciąż o krok. Odkryje świat, w którym ludzie prowadzą podwójne życie. Pierwszy raz logiczne myślenie wpędzi go w pułapkę bez wyjścia. Nagle z łowcy zamieni się w zwierzynę. Balansując na granicy namiętności i rozumu, świata logiki i sprytnej manipulacji, będzie musiał odpowiedzieć na pytanie: czy jest coś ważniejszego niż życie?

Występują m.in. Michał Żebrowski, Daniel Olbrychski, Paweł Małaszyński, Anna Przybylska, Anna Dereszowska, Andrzej Seweryn, Piotr Fronczewski, Andrzej Grabowski i Mirosław Baka.