SOLID GOLD

Reżyseria: Jacek Bromski

reżyseria: Jacek Bromski
scenariusz: Jacek Bromski
zdjęcia: Arkadiusz Tomiak
scenografia: Anna Wunderlich
dekoracja wnętrz: Agata Przybył
kostiumy: Ewa Gronowska
muzyka: Ludek Drizhal
dźwięk: Mariusz Wysocki, Tomasz Dukszta
montaż: Krzysztof Szpetmański
charakteryzacja: Liliana Gałązka
kierownictwo produkcji: Magdalena Badura

obsada: Janusz Gajos, Andrzej Seweryn, Marta Nieradkiewicz

producent: Michał Kwieciński 
produkcja: Akson Studio
koprodukcja: Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, Gdyńskie Centrum Kultury

współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej
dystrybucja: Kino Świat 

Kaja Miller jest młodą, uczciwą policjantką. W czasie jednej z nieudolnie przeprowadzonych akcji zostaje porwana i zgwałcona. Uciekając zabija swoich oprawców, a w raporcie zataja okoliczności zajścia i odchodzi z pracy.
Osiem lat później do Gdyni ściąga ją jej były szef, Nowicki, wysoki oficer CBŚ, który stoi na czele zespołu prowadzącego dochodzenie w sprawie biznesowo-politycznych powiązań na Pomorzu. Grupa ma za zadanie rozpracowanie przestępców zajmujących się budowaniem piramidy finansowej o ogromnym zasięgu.
Tropy prowadzą do Kaweckiego – nieuczciwego biznesmana wykorzystującego polityczne znajomości do ochrony własnych interesów. Śledztwo zatacza coraz szersze kręgi i obnaża powiązania świata biznesu, służb i przestępczości zorganizowanej.

Jacek Bromski
Ur. 1964. Reżyser, scenarzysta, producent. Absolwent łódzkiej szkoły filmowej. Prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Wiceprezes AIDAA, członek Zarządu AGICOA. Laureat licznych nagród na krajowych i międzynarodowych festiwalach.

Filmografia:
1980: Alicja; 1983: Ceremonia pogrzebowa; 1986: Zabij mnie, glino; 1988: Sztuka kochania; 1990: Kuchnia polska; 1996: Dzieci i ryby; 1998: U Pana Boga za piecem; 2000: To ja, złodziej; 2002: Kariera Nikosia Dyzmy; 2007: U Pana Boga w ogródku