VADIO

Reżyseria: Simao Cayatte

Reżyseria: Simao Cayatte 
Scenariusz: Simao Cayatte 
Zdjęcia: Bartosz Świniarski
Scenografia: Nadia Henriques 
Kostiumy: Lucha D’Orey 
Muzyka: Wojciech Urbański
Dźwięk: Olivier Blanc 
Montaż: Teresa Font 
Charakteryzacja: Olga Jose
Kierownictwo produkcji: Teresa Amaral Katarzyna Kuca

Producent: Pandora da Cunha Telles Pablo Iraola
Produkcja: Ukbar Filmes

Obsada aktorska: Ruben Simoes AndreJoana Santos

Andre i jego ojciec Ricardo mieszkają w starym domu na odludziu. Upał jest nie do zniesienia, a dotkliwe susze dotknęły region. Zamiast chodzić do szkoły, André pracuje razem z ojcem wiercąc studnie. André chciałby spędzać więcej czasu z ojcem, ale Ricardo często wyjeżdża. Kiedy pewnej nocy Ricardo sprowadza do domu prostytutkę, André ucieka i zagląda przez okno swojej jedynej sąsiadki Sandry. Nieznajoma niedawno przeprowadziła się do domu w okolicy.
Następnego dnia ojciec André zostaje brutalnie pobity i okradziony. Oburzony chłopiec chce wezwać policję, ale Ricardo przypomina mu, że jego praca jest nielegalna. Udają się do miasta, aby spotkać mężczyznę, który ma im pomóc. W budynku administracji, Ricardo znika, zaś André zdaje sobie sprawę, gdzie jest: w domu dziecka.
André ucieka. Nie mając co ze sobą zrobić, André puka do drzwi Sandry, która na początku nie chce go wpuścić. Sandra oferuje mu obiad. Obydwoje siebie nawzajem okłamują: André mówi, że jego ojciec wkrótce wróci, zaś Sandra mówi, że jest tutaj na wakacjach. Kiedy pojawiają się pracownicy sierocińca w poszukiwaniu André, ten ukrywa się w domu Sandry i mówi jej, że szuka go policja. Błaga ją, aby go nie oddawała do sierocińca.
Kiedy po kilku dniach Sandra pakuje się do wyjazdu do miasta, André ją ponownie okłamuje, mówiąc że miał telefon od ojca który na niego czeka właśnie w mieście. Po drodze André chce wstąpić na działkę ostatniego klienta, gdzie wiercili wodę. Tam ludzie mówią mu, że jego ojciec jest oszustem bo policzył zbyt dużo za odwiert. Sandra jest wściekła, że André ją okłamał, ale widząc rozpacz chłopaka, pozwala mu jechać z nią dalej. Jest to moment, w którym obydwoje wyruszą w podróż, która na zawsze zmieni ich życie.