WŁADCY PRZYGÓD. STĄD DO OBLIVIO

Data premiery: 2019-03-21

reżyseria: Tomasz Szafrański
scenariusz: Tomasz Szafrański
zdjęcia: Michał Grabowski
scenografia: Andrzej Kowalczyk
dekoracja wnętrz: Anna Kielban, Jan Matysik
kostiumy: Zuzanna Markiewicz
muzyka: Fred Emory Smith
dźwięk: Radosław Ochnio, Wojciech Ślusarz
montaż: Adam Kwiatek
charakteryzacja: Dorota Hayto, Maria Ciernioch
kierownictwo produkcji: Paweł Jadczak
Barwny, 101 min

obsada: Szymon Radzimierski, Weronika Kaczmarczyk, Maciej Makowski, Kamila Bujalska, Alicja Dąbrowska, Piotr Janusz, Łukasz Matecki, Mikołaj Grabowski

producent: Marcin Ksobiech, Paweł Jadczak
produkcja: Dogoda Media
koprodukcja: New Wave Film, Avantgarde Film Studio, Studio Fonograf, Centrum Technologii Audiowizualnych (Wrocław), Estrada Poznańska, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Wojewódzki Dom Kultury (Rzeszów) 

współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Regionalny Fundusz Filmowy (Poznań), Podkarpacki Fundusz Filmowy, Urząd Miasta Białystok, Regionalny Fundusz Filmowy (Kraków)
dystrybucja: Dystrybucja Mówi Serwis

Jedno przypadkowe spotkanie, próba porwania, szalony lot na własnoręcznie skonstruowanej machinie i ucieczka przed Łowcami Głów z Oblivio – czy to brzmi jak normalny dzień w życiu przeciętnego nastolatka? Franek i Izka – główni bohaterowie filmu – odkryją, że nie trzeba być superbohaterem, aby przeżyć superprzygodę. Uruchamiając tajemniczy gramofon, przypadkiem sprowadzą do ziemskiego wymiaru Eddiego – uciekiniera z krainy Oblivio. Skierują tym samym na siebie gniew Łowców Głów, którzy za wszelką cenę będą chcieli ukarać zbiega. „Za wszelka cenę” oznacza, że nie zawahają się zdeatomizować każdego, kto stanie im na drodze. Czy Frankowi i Izce uda się uratować Eddiego? Czy ich przyjaźń przetrwa pomimo problemów, które czekają ich po drodze?

Tomasz Szafrański
Reżyser i scenarzysta. Wykształcenie zdobył na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na Wydziale Radia i Telewizji im. K. Kieślowskiego. Reżyserował film „Diabeł”, który zdobył liczne nagrody na kilku festiwalach m. in. na Slamdance Film Festival. Pracował także przy takich serialach jak „Nowa”, „Do dzwonka”, „Tylko miłość”, „Samo życie”, „Plebania” czy „Brzydula”. Jest dwukrotnym zwycięzcą polskiej edycji konkursu Hartley-Merrill (w 2007 i 2008 roku). W jego dorobku pośród nagród festiwalowych znalazł się także List gratulacyjny od Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, który otrzymał 12 kwietnia 2006 roku.