Zdjęcie

Data premiery: 11-03-2016
Reżyseria: Maciej Adamek

scenariusz i reżyseria Maciej Adamek
zdjęcia Tomasz Michałowski
muzyka Andrzej Izdebski
scenografia Joanna Białousz-Milczarek
kostiumy Magdalena Kowalska
montaż Sławomir Goździk
dźwięk Mariusz Bielecki, Kamil Sajewicz
kierownictwo produkcji Jakub Kosma

obsada
Maciej Łagodziński (Adam), Karolina Gorczyca (Ewa), Antoni Pawlicki (Przemek), Andrzej Chyra (ojciec Adama), Stanisława Celińska (babcia Adama), Aleksandra Konieczna (matka Adama), Władysław Kowalski (fotograf), Krzysztof Kiersznowski (Roman), Beata Kawka (Zofia), Marek Litewka (Kazimierz)

produkcja Koncept Media Radek Styś, ul. Krasińskiego 42/17, 01-779 Warszawa, e-mail: radekstys@wp.pl; Busse & Halberschmidt Filmproduktion (Niemcy), Inforg Studio (Węgry)
koprodukcja mastershot.pl, Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy
producent Radek Styś
koproducenci Marcelo Busse, Markus Halberschmidt, Bartosz Malina, Andras Muhi, Katarzyna Ślesicka, Paweł Witecki współfinansowanie Polski Instytut Sztuki Filmowej; NRW; MMK
dystrybucja Bomba Film

35 mm, 1:1,85, kolor, Dolby Digital, 82′
Polska-Niemcy-Węgry 2012

„Zdjęcie” opowiada historię 17-letniego Adama, który po znalezieniu w domu starej fotografii swojej matki z obcym mężczyzną, stara się dowiedzieć, kto tak naprawdę jest jego ojcem. Film jest również opowieścią o pierwszej miłości, zdradzie i zetknięciu ze śmiercią.

Maciej Adamek
Ur. 1968. Reżyser i scenarzysta, wybitny dokumentalista. Absolwent polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim i reżyserii na PWSFTviT w Łodzi. Autor siedmiu dokumentów, za które zdobył kilkadziesiąt nagród na krajowych i międzynarodowych festiwalach. Członek (od 2001) Europejskiej Akademii Filmowej. Laureat Nagrody Głównej polskiej edycji oraz III miejsca w światowym finale konkursu scenariuszowego Hartley-Merrill za scenariusz filmu „Zdjęcie”, który jest jego pełnometrażowym debiutem fabularnym.